Vindere ved Forårsturneringen den 23. februar 2020.



klik for stort billede klik for stort billede
A-rækken: Otto Dahl - Anette Carlsen.
Vejle BridgeCenter.
B-rækken: Gitte Spanggaard - Bjarke Skovgaard.
Aarhus BK.


klik for stort billede


klik for stort billede klik for stort billede
C-rækken: Christian Larsen - Vivi Baun Højland.
Bellevue, Aarhus og Aarhus BK.
D-rækken: Morten Wind Andersen - Holger Christensen.
Horsens Bridgeklub af 2017 og Give Bridgeklub.


Klik på billederne for stor størrelse

klik for stort billede klik for stort billede
E-rækken: Karen Marie og Erik Bang.
Horsens Bridgeklub af 2017.
F-rækken: Birte Garde - Gert Knudsen.
Odder Bridgeklub.


Klik på billederne for stor størrelse


klik for stort billede


Vindere ved Prins Henrik Memorial den 11. maj 2019.


klik for stort billede klik for stort billede
A-rækken: Kirsten Simonsen - Flemming Jørgensen.
Vejle Bridgecenter.
B-rækken: Birgit Rix - Lis B. Jensen.
Herning Bridgeklub.

klik for stort billede klik for stort billede
C-rækken: Jan Hymøller - Finn Skriver Laursen.
Horsens Bridgeklub af 2017.
Klik for stort billede.


Vindere ved Forårsturneringen den 24. februar 2019.


klik for stort billede klik for stort billede
A-rækken: Johnni Knudsen - Holger Christensen.
Give Bridgeklub.
B-rækken: Uffe Poulsen - Marius Lyhne-Knudsen.
Aarhus BK - Bridgeklubbeb Bellevue.

klik for stort billede

klik for stort billede klik for stort billede
C-rækken: Ulla Lægaard - Jørgen Winther.
Kissers Bridgeklub, Randers.
D-rækken: Annette Nielsen - Gitte Mikkelsen.
Ry Bridgeklub.

Klik på billederne for stor størrelse

klik for stort billede klik for stort billede
E-rækken: Jørn Jensen - Thorkild Daugaard.
Horsens Bridgeklub af 2017.
F-rækken: Connie Christensen - Vibeke Fyenbo.
Horsens Ny Bridgeklub.

Klik på billederne for stor størrelse

Centermestre 2018.


klik for stort billede
Inge Sønderlund, HBK 2017 og Annalise Thorsen, HBK 2017


Klik på billederne for stor størrelse


Vindere ved Forårsturneringen den 25. februar 2018.

klik forstort billede klik for stort billede
A-rækken: Torben Ebbesen - Bent Simonsen.
Vejle BridgeCenter.
B-rækken: Vera Hermannsen - Søren H. Krause.
Horsens Ny Bridgeklub.


Sponsorer ved forårsturneringen 2018

Klik på billederne for stor størrelse

klik for stort billede klik for stort billede
C-rækken: Knud Sørensen - Finn Skriver Laursen.
Horsens Bridgeklub af 2017.
D-rækken: Rita Jørgensen - Poul Tronier.
Hornsyld Bridgeklub.

Klik på billederne for stor størrelse

klik for stort billede klik for stort billede
E-rækken: Vera Nybo Jensen - Lis B Jensen.
Herning Bridgeklub.
F-rækken: Emma Mikkelsen - Bodil Poulsen.
Bridgeklubben af 1981, Horsens.

Klik på billederne for stor størrelse

Nyt æresmedlem i Horsens Bridgeklub af 2017, "Torsdagsbridge" sep. 2017.
klik for stort billede
Annalise Thorsen, Horsens Bridgeklub af 2017
"Torsdagsbridge".

Klik på billederne for stor størrelse


Nyt æresmedlem i Ruder Es april 2017.
klik for stort billede
Bodil Kvorning, Ruder Es.

Klik på billederne for stor størrelse


Vindere ved Forårsturneringen den 26. februar 2017.
klik for stort billede klik for stort billede
A-rækken: Bent Simonsen - Torben Ebbesen.
Vejle BridgeCenter.
B-rækken: Lise Mikkelsen - Ole Adelkvist.
Bellevue Bridgeklub, Århus.


Klik på billederne for stor størrelse


klik for stort billede klik for stort billede
C-rækken: Jette Salling - Inger Marie Thuesen.
Vejlby Risskov - og Århus Bridgeklub.
Sponsorer ved forårsturneringen 2017,
klik på billederne for stor størrelse


Centermestre 2017.

klik for stort billede
Jonna Laursen, HBK1931 og Knud Erik Strandbæk, Ruder Es.


Klik på billederne for stor størrelse


Horsens bymestre 2016-17.


klik for stort billede
Kaj Olsen, HBK 1931 og Niels Laursen, HBK 1931.


Klik på billederne for stor størrelse


Vindere ved Forårsturneringen den 28. februar 2016.
klik for stort billede klik for stort billede
A-rækken: Tom Nørgaard - Peter Barsøe. B-rækken: Vivi Baun Højland - Søren Roager.


Klik på billederne for stor størrelse


klik for stort billede
C-rækken: Niels Laursen - Kaj Olsen.

logo
Sydbank har sponsoreret
vinpræmier.


Centermestre 2016.


klik for stort billede
Gerda Thomassen, HBK1931 og Anna Schønemann, HBK1931.


Klik på billederne for stor størrelse


Horsens bymestre 2015-16.


klik for stort billede
Kaj Leegaard, Ry Bridgeklub og Anton Hansen, Silkeborg.


Klik på billederne for stor størrelse


Vindere ved Forårsturneringen den 22. marts 2015.


klik for stort billede klik for stort billede
A-rækken: Jens Ove Henneberg - Niels Krøjgaard. B-rækken: Henning Hauge - Vera Nybo Jensen.


Klik på slideshow fra Forårsturneringen 2015.

Sydbank
Sydbank har sponsoreret
vinpræmier.


klik for stort billede klik for stort billede
C-rækken: Erling A. Karlsson - Karin Karlsson. Sponsor ved Foraarsturnering 2015.
Centermestre 2015.


klik for stort billede
Niels Laursen og Kaj Olsen.


Klik på billederne for stor størrelse


Vindere af holdturnering 2014 Serie 1 i Distrikt Østjylland.

klik for stort billede
Holdkaptajn Søren Ole Poulsen, Knud Erik Strandbæk, Ib Maas og Fie Fischer.


Klik på billederne for stor størrelse


Horsens bymestre 2014-15.

klik for stort billede
Tina Holm Christensen og Tonny Larsen.


Klik på billederne for stor størrelse


Vinder af damepar 2014 i Distrikt Østjylland.


klik for stort billede
Fie Fischer og Inger Christiansen.



Klik på billederne for stor størrelse


Vindere ved Forårsturneringen den 9. marts 2014.

klik for stort billede klik for stort billede
A-rækken: Mads Krøjgaard - Marius Lyhne-Knudsen.
Aarhus BK og Bellevue
B1-rækken: Tommy Pedersen - Henning Feirup.
Århus Bridgeklub

klik for stort billede klik for stort billede klik for stort billede
B2-rækken: Sven Erik Hvid - Bent Stougaard Nielsen.
Århus Bridgeklub
Italiensk Vinimport DK A/S
har sponsoreret vinpræmier.
C-rækken: Ruth Nørgaard - Anne Grethe Sørensen.
Skanderborg Bridgeklub


Klik på billederne for stor størrelse


Centermestre 2014.


klik for stort billede
Fie Fischer og P. H. Engelbrecht.


Klik på billederne for stor størrelse


Horsens bymestre 2013-14.

klik for stort billede Sydbank klik for stort billede
Bymestre: Arne Busch Laursen - Jørn Jensen.
HBK1931
Sydbank har sponsoreret vin- og paraplypræmier. Glade vindere fra Brædstrup Bridgeklub.


Klik på slideshow fra Bymesterskab 2013.


Klik på billederne for stor størrelse


Vindere ved Forårsturneringen den 10. marts 2013.

klik for stort billede
A-rækken: Torben Dalsgaard - Niels Kristian Kristensen
Viborg Ny Bridgeklub.

klik for stort billede Sponsor ved Foraarsturneringen 2013 klik for stort billede
B-rækken: Dorrit Jensen - Viggo Lybker.
Give Bridgeklub
Italiensk Vinimport DK A/S
har sponsoreret vinpræmier.
C-rækken: Karen Wessel - Knud Sørensen.
Ruder Es, Horsens

Klik på slideshow fra Forårsturneringen 2013.


Klik på billederne for stor størrelse


Centermestre 2013.

klik for stort billede
Lene Madsen og Rita Langgaard.


Horsens bymestre 2012/13.


klik for stort billede
Ulf Tveten og Karsten V. Petersen.
HBK 1931


Klik på billederne for stor størrelse


Horsens bymestre 2012.


klik for stor billede
Erik Randlev og Bent Pedersen.
HBK 1931

Klik på slideshow fra Horsens Bymesterskab 2012


Vindere ved Forårsturneringen den 11. marts 2012.


klik for stort billede
A-rækken: Niels Krøjgaard - Claus Sørensen.
Akademisk Bridgeklub, Århus

klik for stort billede klik for stort billede
B-rækken: Tommy Pedersen - Birgitte Engelbrechtsen.
Århus BK
C-rækken: Peter Baglama Kejlberg - Inge Sønderlund.
Klik på slideshow fra Forårsturneringen 2012

Klik på billederne for stor størrelse

Centermestre 2012.


klik for stort billede
Birthe og Thorvald Froberg.
HBK 1931.

Vindere ved Forårsturneringen den 13. marts 2011.


klik for stort billede klik for stort billede
A-rækken: Søren Frandsen - Erik Brok. B-rækken: Jens Møller - Jørgen Röhl.
Klik på slideshow fra Forårsturneringen 2011
Præmier sponsoreret af Horsens Kunstgalleri


Klik på billederne for stor størrelse.


klik for stort billede klik for stort billede
C-rækken: Henning Vestergaard - Sonja Holmgaard D-rækken: Jens Lundhus - Bendt Kamp
Præmier sponsoreret af Horsens Kunstgalleri


Centermestre 2011.


klik for stort billede
Inga Blidegn og Anna Schønemann
Præmier (28 fl. rødvin) sponsoreret af Den Jyske Sparekasse


Klik på billederne for stor størrelse


Horsens bymestre 2010.


klik for stort billede
Henrik Kejlberg og Frank Roldsgaard
Præmier sponsoreret af Horsens Kunstgalleri

Nr. 3 ved DM damepar i Vingsted 2010. Nr. 1 ved DM for begyndere 2010.
   
klik for stor billede klik for stor billede
Grethe Bundgaard, Horsens og Lena Mortensen, Vejle Asger Laursen, Horsens og Arne B. Laursen, Horsens

Vindere ved Forårsturneringen den 14. marts 2010.


klik for stort billede klik for stort billede
A-rækken: Søren Frandsen - Erik Brok. B-rækken: Dorit Jensen - Viggo Lybker.


Præmier sponsoreret af Den Jyske Sparekasse


klik for stort billede klik for stort billede
C-rækken: Søren Rungholm Jensen - Erik Brandt Jensen D-rækken: Tonny Larsen - Birgit Laursen


Præmier sponsoreret af Den Jyske Sparekasse


Horsens bymestre 2009.


klik for stort billede
Henrik Kejlberg og Frank Roldsgaardse avisomtalen.

Præmier sponsoreret af Horsens Kunstgalleri


Billeder fra Horsens Bridgecenter den 1. okt. 2011.

Opdateret d. 4.7.2020